O pražírně

Během cestování po Austrálii jsem poznala úžasnou kávovou kulturu, která na mě dýchala v každém městě a snad z každého obchodu. Byla jsem překvapená, že můžu v obyčejném bistru dostat výbornou kávu. Všimla jsem si, že na mnoha místech vyučují baristy.

Tak jsem to zkusila. Moje první Flat white nebylo dokonalé, ale příprava káv mě pohltila.

 

 

Po návratu jsem zjistila, že u nás taková nabídka káv není nebo je jen minimální. Nenašli jsme žádnou kávu, která by byla ta pravá. Proto jsme se rozhodli, že si vyrobíme vlastní kávu.

První kávu jsme pražili v naší kuchyni v malé domácí pražírně, kterou jsme si dovezli z Německa. Bylo skvělé zkoušet a ochutnávat. Každá upražená várka byla trochu jiná, zajímavá, měnily se v ní chutě. To nás nadchlo. Absolvovala jsem kurz pražení kávy a koupili jsme si profesionální pražírnu.

V roce 2014 jsme založili rodinnou lokální pražírnu HOEL Coffee – káva od Honzy a Elišky. Pro zelenou kávu jsme si dojeli autem do přístavu a skutečné pražení začalo.

Půl roku jsme pražili a testovali na nás i na rodinných příslušnících chuť, vůni, tělo jedné jediné kávy. Brasilia Santos, která je s námi od začátku se stala stálicí nabídky, a především nejoblíbenější kávou našich zákazníků.

 

 

Dnes pražíme kávu 100% arabica z celého světa. Hledáme a vybíráme stále nové a zajímavé kávy, které naše portfolio na čas obohatí. Objednáváme kávu podle chuťových profilů a hodnocení SCA, ale také takovou, která má doložitelný původ, zaručuje práci ženám nebo se zasazuje o udržitelnost deštných pralesů, ideálně s certifikací.

Malou ale útulnou pražírnu s prodejnou jsme vybudovali v Chocni, kde máme své zázemí s pražičkou. Zákazníci mají možnost si dát kávu nebo vybrat doplněk pro přípravu kávy.

V této lokalitě se snažíme zvyšovat informovanost o kávě a její přípravě nebo podporovat různé akce. Rádi s naší kávou zavítáme na farmářské trhy, charitativní akce nebo pivní slavnosti.

 

 

Kromě zvyšování povědomí o kávové kultuře nám také záleží na udržitelnosti prostředí, ve kterém žijeme. Nabízíme možnost kávy do vlastních obalů, znovupoužitelné šálky na kávu s sebou od australské značky Joco Cups nebo zasíláme zboží v krabicích, které již jednou použité byly.

Kávu s sebou připravujeme především do biologicky rozložitelných kelímků. Spolupracujeme se značkami, se kterými máme vlastní zkušenosti a kterým věříme.

Pražíme a prodáváme kávy z celého světa. Podle našich preferencí i požadavků našich zákazníků. Je pro nás důležité, aby si každý mohl vychutnat kávu tak, jak ji má rád. S námi bude káva podle Vašich představ.

 

Zpět do obchodu